Used 2015 Entegra Coach Anthem 44DLQ Motor Home Class A - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
The Anthem 44DLQ diesel motor home by Entegra Coach offers quad slides and a rear master bedroom.
On the passenger side of the motor home you will find a slide with a hide-a-bed or optional easy bed sofa with table, double kitchen sink, microwave, and two burner range. Next to the slide there is a refrigerator and pantry. On the opposite side of the motor home you will find a slide with a sofa and dinette ensemble or you can choose a hide-a-bed and free-standing table and chairs. Next to the dinette there is an entertainment center with a fireplace and a 46" LED TV.
In the front overhead cab there is a 32" LED TV.
The bathroom offers a private toilet area on one side of the motor home and a shower and two sinks on the other side of the motor home.
In the bedroom there is a king bed slide with nightstands. Across from the bed you will find a slide with a linen cabinet, 32" LED TV, vanity and dresser. Along the rear wall there is a wardrobe with sliding mirror doors and a washer and dryer.
Outside you can enjoy the entertainment center which has a 40" LED TV.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $20,687
Sale Price: $228,878
Stock# 9CR899
Chassis: Spartan Mt. Master
Interior Color: 5
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 5 |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 49000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 10528 |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Spartan Mt. Master |
| VIN | 4VZBU1D96FC079899 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


