Used 2015 EverGreen RV i-Go G220RB Travel Trailer
The i-Go G220RB travel trailer offers a single slide and a rear bath.
As you enter the travel trailer, to the right there is a queen bed with storage below the bed. You will also find wardrobes on either side of the bed.
The main living and kitchen areas offer a sink, microwave, and refrigerator on one side of the trailer. The other side offers a dinette slide and a large pantry.
In the rear you will find the bathroom. There is a sink, medicine cabinet, linen cabinet, toilet, and shower.
You will find plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as a large exterior pass thru storage area. In the rear of the trailer there is an outside shower.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 4CR325
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| GVWR | 5995 lbs |
| Dry Weight | 4650 lbs |
| Cargo Capacity | 1046 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| VIN | 5ZWTGGE22F1004325 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


