Used 2015 Fleetwood RV Discovery 40G Motor Home Class A - Diesel
No Prep or Freight Fees, Free Loaner Car, On Site Camping. #1 Dealership 13 Years in a Row! Call today 800-335-6054.
Used Fleetwood RV for sale - 2015 Fleetwood Discovery 40G is approximately 41' 4" in length with 55,809 miles and 2 slides.
- Bunk Beds
- 7 Foot Ceiling
- 3 A/C's
- Hardwood Cabinets
- King Bed
- Dual Pane Windows
More About This RV
About Us
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# MHS44104A
Chassis: Freightliner XCM
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 41 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 33400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 55809 |
| Engine | Cummins ISL9 380 Hp |
| Chassis | Freightliner XCM |
| VIN | 4UZACGCYXFCGU7081 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


