Used 2015 Fleetwood RV Expedition 38K Motor Home Class A - Diesel
NEW ARRIVAL
MORE PHOTOS COMING SOON
The Expedition 38K motor home by Fleetwood offers triples slides with one of the slides being a full wall slide.
As you enter the motor home, on the passenger side you will find a slide with a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. Next to the pantry there is a 40" LED TV for your enjoyment. The opposite side of the motor home offers a full wall slide with a free-standing dinette or an optional u-dinette, l-transformer sofa, storage cabinet, and wardrobes. There is even a 32" LED TV above the wardrobe.
In the bedroom across from the wardrobes you will find a king bed with memory foam slide, or you can choose an optional king bed with air mattress. In the very rear of the motor home there is a nice size bathroom with a toilet, sink, linen cabinet, and shower with seat. As you leave the bedroom and proceed toward the front of the motor home you will find a convenient half bath.
There are many options that you can choose from such as a stackable washer and dryer, electric fireplace, residential refrigerator, 3-burner cooktop with oven, entertainment center, and a front 32" LED TV.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $170,929
Sale Price: $89,995
Stock# 10898-C
Chassis: Freightliner XCM
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 34597 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner XCM |
| VIN | 4UZACWDT0FCGZ1734 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


