Used 2015 Fleetwood RV Terra 35K Motor Home Class A
Beautiful full body paint with all of the available options and drop down bed above driver!If you are looking for a motor home that has a master bathroom and a half bath, then the 35K Terra by Fleetwood is for you! In the rear, you will find a shower, sink, and toilet in the master bathroom. The bedroom has a queen bed slide. The opposite wall in the bedroom has a double wardrobe and dresser, which is very spacious.
Leaving the bedroom, the half bath is on the left. There is a pantry and storage closet across from the half bath. In the front of the motor home, you will find a comfortable sofa bed with foot rests, and a dinette slide. You can enjoy watching TV on the 39" LED TV, while relaxing on the sofa or sitting at the dinette.
To the left of the entry door is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. You won't feel crowded in the kitchen and living area.
There are overhead cabinets throughout the motor home, as well as a few options that you can choose, such as a 26" LCD TV, convection microwave, l-sofa, and hide-a-loft drop down queen bed.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $5,000
Sale Price: $49,995
Stock# 35k
Chassis: Ford
Exterior Color: Natural Taupe, Slately Sterlin
Interior Color: Natural Taupe, Slately Sterlin
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Natural Taupe, Slately Sterlin |
| Exterior Color | Natural Taupe, Slately Sterlin |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 12600 |
| Engine | Triton V10 6.8L |
| Chassis | Ford |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


