Used 2015 Forest River RV Cherokee 265B Fifth Wheel
COMING SOON! BUNKS, 1 SLIDE OUT, ONLY 30' LONG
Visit our website for more pictures and information!
www.stonerv.com
AMVIC licensed Business . Stk 1066
The Cherokee 265B fifth wheel by Forest River offers a single slide and a rear set of bunk beds.
As you enter the fifth wheel, to the right there is an entertainment center. To the left of the entrance there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. The opposite side of the fifth wheel offers a slide with a u-dinette and a sofa. Under the dinette there are 40" storage drawers, and above the dinette there is an optional skylight.
In the rear you will find a set of double bunk beds.
The bathroom offers a sink, toilet, and a tub. There is also a private entrance from the bathroom to outside.
As you step up the stairs, the bedroom greets you with a queen bed and wardrobes on either side of the bed. In the corner of the room there is a LCD TV mount.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $5,000
Sale Price: $32,900
Stock# 1066
Interior Color: Caidyn Driftwood, Finn Mocha,
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | Caidyn Driftwood, Finn Mocha, |
| Hitch Weight | 1148 lbs |
| GVWR | 9980 lbs |
| Dry Weight | 7691 lbs |
| Cargo Capacity | 2471 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FCKC20GX121066 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


