Used 2015 Forest River RV Cherokee Cascade 264L Travel Trailer
The Cherokee Cascade 264L travel trailer by Forest River offers a single slide and a rear living area.
As you enter the rear entrance, along the rear wall there are two lounge chairs and a flip-up end table. The slide offers a sofa and a dinette and an optional skylight above the dinette. Next to the slide there is a nice size entertainment center. The opposite side of the trailer has a large kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry.
You will find that the bathroom is a walk-thru with a sink, medicine cabinet, and neo-angle shower on one side of the trailer and a toilet and wardrobe on the other side.
The front bedroom greets you with a queen bed. There are wardrobes on either side of the bed and a private entrance outside from the bedroom.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 16674
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 745 lbs |
| GVWR | 7745 lbs |
| Dry Weight | 6415 lbs |
| Cargo Capacity | 1330 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


