Used 2015 Forest River RV Flagstaff Classic 425D Folding Pop-Up Camper
The Flagstaff Classic 425D folding pop-up camper offers a front king tent bed and rear queen tent bed. There are also two slides, which helps to open up the floor space of the camper.
As you enter the camper, to the left there is cabinet, and a slide with a sink, three burner range, and bay window. Next to the slide you will find an additional cabinet. The opposite side of the camper has an optional refrigerator. The dinette is on a slide, and next to the slide there is a lift-up storage.
In the front of the camper you will find a lift-up storage, l-sofa, and a port-a-pottie.
Outside you can enjoy a gas grill.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 28042RA
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 19 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 5 ft 1 in |
| Hitch Weight | 303 lbs |
| GVWR | 3303 lbs |
| Dry Weight | 2446 lbs |
| Cargo Capacity | 838 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 4X4CFS613FD173904 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


