Used 2015 Forest River RV Flagstaff High Wall HW27KS Folding Pop-Up Camper
The Flagstaff High Wall HW27KS folding pop-up camper by Forest River offers a single slide and front and rear tent beds.
As you enter the camper, to the right there is a cabinet. The front tent beds expands into a king size bed for your convenience. Next to the bed you will find a cabinet and refrigerator. The u-dinette is on a slide, which helps to give more floor space in the camper. On the opposite side of the camper you will find a three burner range, double kitchen sink, and microwave.
In the rear, there is a queen size tent bed.
The bath offers a toilet and shower.
Outside you will find a gas grill and a slide out kitchen with a sink and two burner range.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $3,905
Sale Price: $5,995
Stock# 19816A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 4 in |
| Ext Height | 5 ft 11 in |
| Hitch Weight | 370 lbs |
| GVWR | 3870 lbs |
| Dry Weight | 2962 lbs |
| Cargo Capacity | 870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 12 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 14" |
| VIN | 4X4CFSU12FD174240 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


