Used 2015 Forest River RV R Pod RP-182G Travel Trailer
PRE-OWNED R-POD IN GREAT CONDITION!!!
The R-Pod RP-182G travel trailer by Forest River offers a single slide and a u-dinette.
To the right of the entrance you will find a front u-dinette. The slide has a refrigerator, two burner range, and sink.
In the rear, you will find a set of bunk beds. Next to the bunk beds there is a toilet and shower.
To the left of the entrance you will find a nice entertainment center.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $2,988
Sale Price: $9,999
Stock# FL012054
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Hitch Weight | 3368 lbs |
| Dry Weight | 2766 lbs |
| Cargo Capacity | 1096 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 205/75/R14 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TRPT12FL012054 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


