Used 2015 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2503S Travel Trailer
The Rockwood Mini Lite 2503S travel trailer by Forest River offers a single slide and two entrances.
As you enter the front entrance, to the right is a sofa and Murphy bed. There are wardrobes on either side of the bed.
The slide has a wardrobe, pantry, microwave, double kitchen sink, and three burner range. Next to the slide there is an additional pantry, and a refrigerator. On the opposite side of the travel trailer, you will find a "u"-dinette with an entertainment center above the dinette.
The bathroom is located in the rear of the travel trailer. Inside the bathroom you will find a sink, medicine cabinet, wardrobe, toilet, linen cabinet, and a garden shower. There is also a convenient entrance outside from the bathroom.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer, as well as exterior storage. You can even choose an optional gas grill, which makes cooking outside fun for the family.
To view this unit or any of our others please call 1-(888)-539-3333 or
email: [email protected].
Visit our website: https://www.rvvacations.com/
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
All financing is On Approved Credit (OAC)
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $1,692
Sale Price: $23,995
Stock# 99231
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Hitch Weight | 538 lbs |
| GVWR | 6538 lbs |
| Dry Weight | 4310 lbs |
| Cargo Capacity | 1833 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLA21FD403968 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


