Used 2015 Forest River RV Rockwood Roo 21SS Expandable
Sleeps 8
The Rockwood Roo 21SS expandable by Forest River offers a single slide and rear and front tent beds.
To the right of the entrance you will find an entertainment center. To the left of the entrance there is a three burner range, microwave, double kitchen sink, and refrigerator. The opposite side of the expandable offers a slide with a sofa and a dinette. Next to the slide there is a wardrobe.
In the rear bathroom you will find a toilet, shower, sink, and medicine cabinet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the expandable. You can even enjoy the optional grill.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $1,000
Sale Price: $7,900
Stock# 137407
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 674 lbs |
| GVWR | 6674 lbs |
| Dry Weight | 4454 lbs |
| Cargo Capacity | 1503 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLW26FZ137407 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


