Used 2015 Forest River RV Rockwood Signature Ultra Lite 8325SS Travel Trailer
The Rockwood Signature Ultra Lite 8325SS travel trailer by Forest River offers triple slides and a rear entertainment center.
As you enter the travel trailer, to the left there is a three burner range, and double kitchen sink. The opposite side of the trailer has a refrigerator, slide with a dinette and hide-a-bed sofa. Along the rear wall you will find a large entertainment center with a fireplace below. There is an additional slide in the main living area with two chairs, or optional recliners or optional theater seating.
The bathroom has a toilet, garden shower, sink, and medicine cabinet.
In the front bedroom you will find a queen bed slide with nightstands on either side of the bed. Across from the bed there is a large wardrobe and an optional wall mount TV in the corner of the room.
Outside you can even choose an optional gas grill and an optional rear ladder.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# CT320207
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Hitch Weight | 746 lbs |
| GVWR | 8750 lbs |
| Dry Weight | 7246 lbs |
| Cargo Capacity | 1504 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4TRLJ28F1863162 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


