Used 2015 Forest River RV STEALTH 2715G Travel Trailer
------------------------TOY HAULER!!!!!------------------------
Toy Hauler Travel Trailer
Length: Approx. 27 ft (Overall ~32 ft with hitch)
Dry Weight: Around 7,610 lbs
GVWR: 11,200 lbs
Cargo Capacity: Up to 3,500 lbs
Sleeping Capacity: 5+ (Front Queen, Rear Bunks/Sofas)
Garage: ~15 ft cargo space with couches up
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $3,000
Sale Price: $20,995
Stock# 2-25094A
| Sleeps | 6 |
| Length | 28 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 1005 lbs |
| GVWR | 9999 lbs |
| Cargo Capacity | 2974 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 4.0 Onan Generator |
| Available Beds | RV Queen, jack-knife sofa bed |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Weight | 5982 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Cargo Deck Size | 15 ft |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Solar Wattage | 160 watts |
| VIN | 4X4TSFC23FC014029 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

