Used 2015 Forest River RV Wildcat 327CK Fifth Wheel
WHOLESALE AS-IS HAS WATER DAMAGE
Top gasket of living room slid damaged. Crack inside wall. Damage in kitchen slide. Outside under the bedroom slide is cracked and damaged.
This 327CK Wildcat fifth wheel by Forest River has a nice living area with a rear entertainment which includes a 39" LED TV and a fireplace below the TV. One slide has two swivel rockers and a free standing table and chairs. The other slide offers a l-sofa with aerobed sofa, three burner range and microwave. There is plenty of counter space with a l-shaped counter that holds the double kitchen sink. In the corner of the kitchen you will find a refrigerator on a side angle, and a pantry.
As you step up the stairs, you will come to a side aisle bathroom with a large shower, toilet, linen, and sink. Entering the bedroom from the hallway there is a bedroom cabinet, and a closet which is also washer/dryer prepped. There is a slide with a queen bed with nightstands on either side of the bed or you can choose an optional king bed.
There is plenty of overhead cabinets throughout this model as well as an exterior pass through storage with slam latch door.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $4,000
Sale Price: $11,900
Stock# 04265077
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1815 lbs |
| GVWR | 13815 lbs |
| Dry Weight | 10410 lbs |
| Cargo Capacity | 1746 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | ST235/80R16/E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FWCJ2XFV029604 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


