Used 2015 Forest River RV Wildwood X-Lite 181BHXL Travel Trailer
$ CALL FOR SALE PRICE $The Wildwood X-Lite 181BHXL travel trailer by Forest River offers a rear bunk house.
As you enter the travel trailer to the right is a sofa and end table. Along one wall you will find a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the rear of the travel trailer you will find a double bed with a single bunk above and a wardrobe in the corner.
The bathroom has a toilet, shower/tub. There is a sink with a medicine cabinet just outside of the bathroom area.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# CT3888
Interior Color: Harbor, Tiffany Leather, York
| Sleeps | 6 |
| Length | 21 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Interior Color | Harbor, Tiffany Leather, York |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| GVWR | 7400 lbs |
| Dry Weight | 3720 lbs |
| Cargo Capacity | 3642 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


