Used 2015 Forest River RV Wildwood X-Lite 231RBXL Travel Trailer
The Wildwood X-Lite 231RBXL travel trailer by Forest River offers a u-dinette slide and a rear bath area.
As you enter the travel trailer, to the left is a wardrobe. You will notice that the bathroom is in the rear. There is a toilet, neo-angle shower, sink, and medicine cabinet.
The main living area offers an entertainment center and a u-dinette slide on one side of the travel trailer. On the other side there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
The very front of the travel trailer offers a queen bed and two wardrobes, one one either side of the bed.
There are also plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer as well as a front pass thru storage area.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $3,688
Sale Price: $12,995
Stock# 17998
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 631 lbs |
| Dry Weight | 4718 lbs |
| Cargo Capacity | 2854 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TWDY25F7347679 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


