Used 2015 Forest River RV XLR Thunderbolt 401AMP Toy Hauler Fifth Wheel
The XLR Thunderbolt 401AMP toy hauler fifth wheel by Forest River offers triple slides and a large cargo area.
As you enter the fifth wheel, to the left there is a slide with recliners, a refrigerator, and pantry. The opposite side of the fifth wheel has a slide with a microwave, double kitchen sink, and l-sofa with recliners. Along the wall you will find a nice size entertainment center.
In the rear there is a loft. You will also find that the fifth wheel is washer and dryer prepped. The cargo area offers an electric bed and pass-thru dinette. There is also plenty of room to load and store your off road toys.
As you proceed through the fifth wheel toward the front, and step up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bath you will find a toilet, shower, and sink.
The front bedroom offers a king bed slide, and two front wall closets with a dresser between them. There is also a vanity across from the bed.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $29,751
Sale Price: $38,995
Stock# C59259
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 3473 lbs |
| Dry Weight | 14533 lbs |
| Cargo Capacity | 6408 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 108 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| VIN | FF159259 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


