Used 2015 Heartland Fairfield 401FK Destination Trailer
To view this unit or any of our others please
Call- 1-(888)-539-3333
or
Email- [email protected].
All financing is On Approved Credit (OAC)
To schedule a viewing call us at the dealership at
1-(905)-548-8585
or
send us an email: [email protected]
Come and visit our new location!
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
Outdoor Travel - Where RV Means Real Value
www.rvvacations.com
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $3,542
Sale Price: $27,995
Stock# 8111
Interior Color: Chateau, Safari, Stone
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Interior Color | Chateau, Safari, Stone |
| GVWR | 8900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 53 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5SFEB4224FE291231 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

