Used 2015 Heartland Landmark 365 Ashland Fifth Wheel
The rear living area with dual opposing slides makes this Landmark 365 fifth wheel Ashland model an enjoyable space while spending time away from home.
Step inside and immediately see how easy camping with be with all the space and amenities provided. There is a closet to the right of the entry door that has been prepped for a washer and dryer if you choose to add.
To the left of the door find a dinette for two with a table that extends for more seating, along with two recliners in a slide out. There is a sofa with storage above along the rear wall, and an entertainment center straight across from the recliners that you will certainly enjoy watching from any seating in the room.
The entertainment slide also features the kitchen amenities like; a pantry for storage, a two burner cook-top, and a double door refrigerator. There is also a storage pantry just off the slide to the left of the steps that lead up to the front bed and bath.
Head up the steps and just beyond the sliding door find a walk through bath with tub/shower on the left, and private toilet area and sink on the right. A second sliding door leads into the front master suite where you will enjoy a relaxing retreat with king bed slide including a nightstand and more. Opposite the bed find a counter with sink, plenty of storage, a little seating area, and a full front wall wardrobe with sliding doors, plus so much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $3,095
Sale Price: $53,900
Stock# 033201M
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3320 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 14902 lbs |
| Fresh Water Capacity | 96 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 84 gals |
| Tire Size | LT215/75R17.5H |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 5SFBG422XFE293201 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


