Used 2015 Jayco Eagle HT 27.5BHS Fifth Wheel
No Fees
SOLD AS IS
The Eagle HT 27.5BHS fifth wheel by Jayco offers a rear bunk house and a single slide.
As you enter the fifth wheel, to the left is a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. The slide has a dinette and hide-a-bed sofa. Along one wall you will find an entertainment center.
The rear bunk house has a set of bunk beds and a wardrobe/TV. This is a great room that your kids are sure to enjoy.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom you will find a toilet, storage, corner shower, sink, and medicine cabinet. Outside of the bathroom is a corner linen cabinet.
The front bedroom has a queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
There are plenty of overhead cabinets throughout the 27 5BHS as well as exterior storage. You can even choose an optional free standing table & chairs in place of the booth dinette.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 1PX0129
Interior Color: Chestnut, Brownstone, Almond,
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Chestnut, Brownstone, Almond, |
| Hitch Weight | 1340 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 7195 lbs |
| Cargo Capacity | 2755 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJCJ0BP8F1PX0129 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


