Used 2015 Jayco Eagle Premier 321RLTS Fifth Wheel
The 321RLTS Eagle Premier fifth wheel by Jayco offers triple slides and a rear entertainment center.
When you enter this fifth wheel, you will be in the kitchen and living areas. The kitchen has a double kitchen sink, three burner range, microwave, pantry, and refrigerator. There is much counter space with the l-shaped counter. In the living area you will find two slides, the first slide has two lounge chairs and an end table, the other slide offers a free-standing table and a hide-a-bed sofa with an ottoman. The rear wall has an entertainment center with TV lift.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a toilet, corner shower, sink with medicine cabinet, and a linen cabinet.
The front bedroom has a queen bed slide, large walk-in closet, storage which is washer and dryer prepped, and a chest of drawers.
There are plenty of overhead cabinets throughout the 321RLTS as well as some options that you could choose, such as, a Ledgestone fireplace, and a 12 cu. ft. refrigerator.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# DCR0078
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2300 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 10510 lbs |
| Cargo Capacity | 3990 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 1UJCJ0BS8F1WD0078 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


