Used 2015 Jayco Eagle Premier 361REQS Fifth Wheel
The 361REQS Eagle Premier fifth wheel by Jayco features quad slides and a rear entertainment center.
Inside this fifth wheel, you will find three slides in the rear. The first slide is to the left with a free-standing table and chairs, and two lounge chairs. The rear wall is a full entertainment center, which you are sure to enjoy. The second slide offers a wrap around sofa hide-a-bed with ottoman, and the third slide has a refrigerator, pantry, microwave, and three burner range. There is also a double kitchen sink, and lots of counter space in the kitchen.
At the top of the stairs, there is a bathroom with two linen cabinets, toilet, shower, sink, and medicine cabinet.
The bedroom has much room with a queen bed slide, a walk-in closet, storage with washer and dryer prepped, and a chest of drawer with a tv above.
You will find plenty of overhead cabinets throughout the 361REQS plus exterior storage. You can even choose a few options, such as, a fireplace, 12 cu. ft. refrigerator, and a king bed.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $4,503
Sale Price: $22,997
Stock# LX0159
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 2475 lbs |
| GVWR | 14995 lbs |
| Dry Weight | 11825 lbs |
| Cargo Capacity | 3170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 1UJCJ0BV2F1LX0159 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


