Used 2015 Jayco Jay Flight 26BH Travel Trailer
The Jay Flight 26BH travel trailer by Jayco offers a rear bunk house.
Stepping inside the 26BH to the right, there is a bedroom with a queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
The main living area offers a sofa, double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and dinette.
In the rear you will find a double bed.
The bathroom offers a tub/shower and toilet. Just outside of the bathroom is a sink with medicine cabinet.
There are overhead cabinets throughout this model as well as exterior storage.
You can even choose an outside chil n' store.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 95335
Exterior Color: WHITE
Interior Color: GREY
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | GREY |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 485 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4365 lbs |
| Cargo Capacity | 2635 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BN6F1TB0358 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


