Used 2015 Jayco Jay Flight 26BH Travel Trailer
The Jay Flight 26BH travel trailer by Jayco offers a rear bunk house.
Stepping inside the 26BH to the right, there is a bedroom with a queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
The main living area offers a sofa, double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and dinette.
In the rear you will find a double bed.
The bathroom offers a tub/shower and toilet. Just outside of the bathroom is a sink with medicine cabinet.
There are overhead cabinets throughout this model as well as exterior storage.
You can even choose an outside chil n' store.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 9367
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 485 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4365 lbs |
| Cargo Capacity | 2635 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BN2F1TB0552 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


