Used 2015 Jayco Jay Flight 26BHS Travel Trailer
The Jay Flight 26BHS travel trailer by Jayco offers a single slide and a rear bunk house.
Stepping inside the travel trailer, to the right you will find a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
The main living area offers a slide with a dinette or an optional free-standing table and chairs and a sofa or an optional hide-a-bed. On the opposite side of the trailer there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. Along the front of the main living area you will find a nice size entertainment center.
The bunk house has a set of double bunk beds which provide additional sleeping space for friends or family.
In the bathroom you will find a tub/shower, and toilet. Just outside of the bathroom there is a sink and medicine cabinet.
You will find plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as exterior storage. Outside you can even choose an optional Chil N' Stor which offers a refrigerator.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 47143
Interior Color: Cream
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Cream |
| Hitch Weight | 675 lbs |
| GVWR | 7750 lbs |
| Dry Weight | 5470 lbs |
| Cargo Capacity | 2280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BP2F1TD0382 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


