Used 2015 Jayco Jay Flight 32BHDS Travel Trailer
AMAZING REAR BUNKHOUSE ~ LARGE LIVING SPACE & HUGE OUTDOOR KITCHEN!
>2015 JAYFLIGHT 32BHDS
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER , ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
The 32BHDS Jay Flight travel trailer by Jayco offers a double slide rear bunk house.
There are two entrances for this travel trailer. Stepping inside the front entrance, there is a bedroom to your right with a comfortable queen bed and two wardrobes.
The living and kitchen areas offer a u-dinette and sofa slide. Along one side you will find an entertainment center that is sure to bring enjoyment. There is also a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry.
The bathroom has a tub/shower, sink, medicine cabinet and toilet. There is also a private entrance to the outside from the bathroom.
The rear bunk house is a place that your kids will feel like it is there own. You will find a slide with a futon and a bunk above the futon. The opposite side has a wardrobe cabinet with a bunk above the wardrobe.
There is plenty of storage with the overhead cabinets as well as exterior storage.
Outside you will find an exterior kitchen with a two burner range, refrigerator and sink.
You can even choose a few options such as a trundle bed and a hide-a-bed.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 101847
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 840 lbs |
| GVWR | 9975 lbs |
| Dry Weight | 7285 lbs |
| Cargo Capacity | 2690 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BS9F7TR0228 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


