Used 2015 Jayco Jay Series 1007UD Folding Pop-Up Camper
The Jay Series 1007UD folding pop-up camper by Jayco offers a rear double tent bed and a front king tent bed.
As you enter the camper, to the left there is a storage cabinet. Along the rear you will find a porta-potti/cabinet and a dinette. The other side of the camper has a two burner range, and single sink. Below the range and sink you can choose an optional furnace and an optional refrigerator. In the front of the camper there is a u-dinette with an optional extra table.
Outside you can enjoy a two burner carryout stove and an outside shower.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# Q922B
| Sleeps | 6 |
| Length | 14 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 4 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 160 lbs |
| GVWR | 2550 lbs |
| Dry Weight | 1800 lbs |
| Cargo Capacity | 750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | 12" |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


