Used 2015 Jayco Jay Series Sport Hardwall 12HMD Folding Pop-Up Camper
The Jay Series Sport Hardwall 12HMD folding pop-up camper by Jayco offers a front storage deck with rail. This is ideal for hauling and storing your off-road toys.
As you enter the camper, to the right there is a dinette. One side of the trailer offers a three burner range and sink. Along the rear of the trailer you will find a full bed. Next to the bed there is a cabinet.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# UT170961
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Int Height | 8 ft |
| Hitch Weight | 220 lbs |
| GVWR | 3250 lbs |
| Dry Weight | 1990 lbs |
| Cargo Capacity | 1260 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 1UJAJ0AH0F22H0120 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


