Used 2015 Jayco Precept 35UN Motor Home Class A
As you enter the Precept 35UN motor home by Jayco you will find that there are triple slides, one in the main living area and the other slide in the bedroom.
To the left of the entrance there is a pullout counter top with drawers, TV, double kitchen sink, microwave, three burner range, 8 cu. ft. refrigerator or an optional 12 cu. ft. refrigerator, and two pantries. The opposite side of the motor home has a slide with a u-dinette and a hide-a-bed sofa. Above the cab you will find an optional drop-down bunk.
The bathroom has a corner shower, toilet, and sink. Across from the bathroom there is a large linen cabinet, which is great for extra storage.
In the rear bedroom you will find a large dresser, queen bed slide, nightstand, and wardrobe slide.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home as well as exterior storage.
Outside you can even enjoy the exterior entertainment center, and a 16' awning.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $77,278
Sale Price: $54,913
Stock# 4CR437
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 72 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 17593 |
| Engine | Triton 6.8L V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY8E0A14437 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


