Used 2015 Jayco White Hawk 27DSRL Travel Trailer
Beautiful trailer and AWESOME PRICE!
The 27DSRL White Hawk travel trailer by Jayco offers a rear living area and single slide.
Stepping inside the rear of the travel trailer, there are two lounge chairs and an end table. The slide has a sofa and dinette. Along one wall you will find an entertainment center. The opposite side of the travel trailer has a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
Inside the bathroom you will find a sink, medicine cabinet, corner shower, toilet, and linen cabinet.
The front bedroom has a comfortable queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
You can even choose a few options, such as a hide-a-bed and free-standing table and chairs.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# BG0519B
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 510 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5435 lbs |
| Cargo Capacity | 2065 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| VIN | 1UJBJ0BP4F14B0086 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


