Used 2015 Keystone RV Bullet Bullet 212rbswe Travel Trailer
This Keystone Bullet travel trailer 212RBSWE features a single slide, rear bath, and an exterior kitchen!
Before stepping inside check out the rear exterior kitchen featuring a refrigerator, sink and overhead storage space. This is the perfect additional to any trailer especially if you enjoy cooking and dining outdoors. The refrigerator can be conveniently stocked with drinks and things so you don't have to keep going inside when you are having a bonfire, or lunch at the picnic table.
Step inside and see the spaciousness that the large u-shaped dinette slide provides. There is plenty of seating for everyone inside during meal times or for playing board games also. Easily view the entertainment center from the dinette off the foot of the bed which features a swivel LCD TV for viewing in multiple directions and it is perfect for watching late night TV in bed.
The kitchen has everything you need to provide meals and snacks with a convenient refrigerator, three burner range, and large kitchen sink for easy cleanup. There is also a pantry just off the dinette slide for dry goods and more storage.
The front bedroom features a comfy queen bed with wardrobes, a laundry chute, and overhead storage.
In the rear there is a complete bath featuring a toilet, vanity with sink, linen cabinet, and tub/shower.
There is also no shortage of storage space with the additional front pass-through compartment, and so much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# UT700146
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| Dry Weight | 4427 lbs |
| Cargo Capacity | 2373 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT21227FX420816 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


