Used 2015 Keystone RV Bullet 252BHS Travel Trailer
A GREAT DEAL!!!!!
The Keystone Bullet bunkhouse travel trailer 252BHS features a large slide for added space, a bunkhouse for the kids, and all the amenities you need for a great time away from home.
Step inside and see how convenient your camping can be with a large slide to open up the interior living space. The slide features a sofa and booth dinette. They both can be made into additional sleeping space if needed at night.
The kitchen on the opposite side of the trailer features an L-shaped counter with double kitchen sink. There is also a three burner range, refrigerator, pantry and plenty of overhead storage for dishes, and things.
The rear of the unit features a bath with toilet, vanity with sink, and shower. There is a wardrobe just outside the bathroom door. The other rear corner features a set of bunk beds that the kids will surely love.
Back to the front you have a master bedroom that is separated from the living area by a full height entertainment center with upper and lower cabinets. There are also curtains that can be pulled toward the entertainment center from both sides for more privacy.
The bedroom features a comfortable queen bed, wardrobes on both sides of the bed, a laundry chute, and more storage space in the overhead cabinets above the bed.
There is also plenty of exterior storage for your camping gear and more in the exterior pass-through compartment.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $3,000
Sale Price: $13,900
Stock# TC376
Interior Color: Dune, Saddle, Charcoal
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Dune, Saddle, Charcoal |
| Hitch Weight | 520 lbs |
| Dry Weight | 4790 lbs |
| Cargo Capacity | 2210 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 423540 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


