Used 2015 Keystone RV Cougar X-lite 21RBS Travel Trailer
Take your camping up a notch with the Keystone Cougar X-Lite travel trailer featuring a rear corner bath and single slide for added space inside.
Model 21RBS offers plenty of storage both inside and out starting just inside the side entry door with a closet/pantry on your immediate left. Straight ahead there is a corner bath with neo-angle shower, toilet and sink.
As you move further into the unit find that the kitchen has all that you need and more to prepare and create meals and snacks while you travel. There is a refrigerator opposite the counter area with three burner range and double kitchen sink. There are plenty of overhead cabinets, plus lower cupboards and drawers. And opposite you will find seating for everyone as you enjoy your meals in the u-shaped dinette slide.
The front features a queen sized bed with dual bedside wardrobes, overhead cabinets, and a convenient laundry chute. Plus there is an LCD TV mounted on the wall to enjoy, and an outside pass-through storage compartment, and so much more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 81274C
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| Dry Weight | 5238 lbs |
| Cargo Capacity | 1962 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT21R25FV506563 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


