Used 2015 Keystone RV Hideout 19FLBWE Travel Trailer
EASY TO TOW! ONLY 4,115LBS!
This Keystone Hideout 19RLBWE includes:
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219!
- Western Edition Package
- Electric Awning
- Central Vacuum
- 30# LP Tanks
- Spare Tire
Camping is simple in this Keystone Hideout model 19FLBWE. This travel trailer features a rear bath layout, bunks, and more!
Step inside and find a sofa with overhead cabinets along the front wall with a corner closet as well.
To the left of the door is a booth dinette and overhead storage, with a second closet for clothing storage.
The kitchen features a 7 cu. ft. refrigerator, a three burner range, and double kitchen sink. There are plenty of storage cabinets above for dishes and things. You will also love the central vac system for cleaning up.
The rear left corner features a double bed with single flip-up bunk above. The opposite rear corner offers a private tub/shower and toilet, with separate sink just outside the bath door, and so much more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $1,901
Sale Price: $12,999
Stock# UTD563
Interior Color: Wedgewood
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Wedgewood |
| Hitch Weight | 425 lbs |
| Dry Weight | 4119 lbs |
| Cargo Capacity | 2681 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | RV Gas/Electric |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| TV Info | 2 |
| Awning Info | Power |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


