Used 2015 Keystone RV Impact 260 Toy Hauler Travel Trailer
This Impact toy hauler travel trailer by Keystone RV will definitely make it easy to enjoy your outdoor adventures. Model 260 features a 10'4" cargo area for hauling the toys you enjoy, and provides all the comforts you need when you want to take a break inside!
The rear 8' garage door will make loading and unloading a cinch. There is a single electric lift bed/combo couch in the rear for more seating and sleeping space once the cargo is removed. There is also a flip-out sofa/bed with overhead cabinet and dinette table for use at mealtimes too.
Prepare and cook all of your meals and snacks easily with a three burner range, double kitchen sink, refrigerator, and pantry for storage. There is also an overhead cabinet for dishes and things.
A 40" TV is mounted on the interior wall for viewing throughout the dining and living space of this unit.
A side aisle bath provides a tub/shower, toilet and sink.
The front bedroom features a queen size bed with closets on either side, an overhead storage cabinet, and convenient laundry chute.
Enjoy an awning over the main side entry door, and so much more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# C012504A
| Sleeps | 5 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1165 lbs |
| Dry Weight | 6945 lbs |
| Cargo Capacity | 4380 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT26026FF815012 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


