Used 2015 Keystone RV Laredo Super Lite 297SRE Fifth Wheel
Kitchen Island, Triple Slides, Booth Dinette, Front Bedroom w/ Queen Bed!Step inside and be greeted by a combined kitchen and living area with dual opposing slides that when fully extended create a wide open feel. There is a booth dinette slide out to the left of the door with two lounge chairs in the space as well.
Along the rear wall find a full entertainment center that can be viewed from anywhere in the room.
The slide opposite the door side features a tri-fold sofa sleeper with storage above, as well as the kitchen appliances like a refrigerator, a three burner range, and overhead storage. There is also a nice curio cabinet in the corner, along with more overhead cabinet space for your things. Enjoy the convenience of a kitchen island as you prepare meals and clean up. This is where the large sink is located.
Head up the steps to the right of the door and find a side aisle bathroom featuring a nice sized shower, toilet, and vanity with sink.
The front master bedroom provides a comfortable place to get a great nights rest with a queen bed, dual bedside wardrobes, and a second slide out wardrobe too.
You will also love the front pass-through compartment for all of your outdoor camping gear, and so much more!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 660101A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1615 lbs |
| Dry Weight | 7985 lbs |
| Cargo Capacity | 1955 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF29728FK601988 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


