Used 2015 Keystone RV Montana High Country 356BH Fifth Wheel
Before you enter check out the rear outdoor kitchen near the second entry door. Here the chef in the family will enjoy some added conveniences with a refrigerator, counter space, single sink, and two burner cook-top that swings out.
Head inside the main entry door that is centrally located. Once inside head up the steps to your right which takes you to the complete bath and front master bedroom. The bath offers a toilet, vanity with sink, linen cabinet, plus 48" x 30" shower.
Further down the hall find the master bedroom with slide out queen or optional king size bed, plus nightstands and overhead storage. There is also storage beneath the bed. Opposite find a dresser with HD TV above, and seating along the side. The front features a spacious wardrobe and there is space prepped for a washer and dryer as well.
Back down to the main living area notice the kitchen to the left of the entry door. Here you will find a refrigerator and three burner range with overhead microwave slide out. A pantry is adjacent along with an L-shaped counter including a double kitchen sink, plus plenty of storage.
Opposite the door side find a slide out optional dining table with four chairs, and optional theater seating for two with cup holders. There is a nice entertainment center along the interior wall that can easily be viewed by any seating in the room. This features an HD TV and optional fireplace.
The very rear of this unit features a private bunkhouse that the kids will certainly love along with a private entry half bath for added convenience. The bunkhouse features a hide-a-bed sofa slide with fold down bunk above on the right, and a wardrobe with HD TV beneath a bunk above on the left.
There is also a 17' awning that will provide a great outdoor space protecting you from the elements when enjoying your surroundings, and so much more!
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# HL6007A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 39 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2330 lbs |
| Dry Weight | 12185 lbs |
| Cargo Capacity | 4145 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 92 gals |
| Black Water Capacity | 92 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 4YDF35629FA740704 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


