Used 2015 Keystone RV Outback 302FBH Fifth Wheel
Step inside this Keystone Outback fifth wheel 302FBH and see how convenient camping can be with your family. This model features a rear bunkhouse, triple slides, a convenient island, and an outdoor kitchen for those who enjoying cooking and dining outside.
Step inside and see there are dual slides opposite one another. The slide to your immediate left features a three burner range and refrigerator, plus overhead cabinets. There is an island with double sinks and added counter space, plus two pantries on either side of the rear bunkhouse entry door.
A sofa sleeper with dinette table is on the opposite side of the unit and provides plenty of seating space to enjoy a meal, or watching TV at the entertainment center that is located nearby.
The rear bunkhouse features plenty of space for the kids to sleep and hang out with a set of 34" x 74" bunks and a wardrobe for storage.
Head up front and up two steps to a side aisle bath with angled shower, toilet, and sink, plus dual bath entry doors. The dual access allow use of the linen cabinet, which is part of the bedroom wardrobe slide, while inside the bathroom.
The front bedroom features a queen bed with wardrobes on both sides of the bed plus the wardrobe/linen slide, and an overhead cabinet above the bed.
On the outside enjoy a spacious pass-through storage compartment in front, and in the rear enjoy a kitchen that features a refrigerator, small sink, grill, flip-out stove, and so much more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# RK25003B
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1780 lbs |
| Dry Weight | 8863 lbs |
| Cargo Capacity | 2137 lbs |
| Fresh Water Capacity | 53 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


