Used 2015 Keystone RV Passport 2510RB Grand Touring Travel Trailer
1 year RV Complete Included With 14 Nights of Camping on US!
Enjoy camping with your family in this Passport Grand Touring travel trailer model 2510RB by Keystone RV. This unit features a rear bath layout, large slide out, and swivel TV cabinet for multiple viewing locations.
As you enter notice the front bedroom with queen size bed on your right. There are dual bedside wardrobes for storage, plus the overhead cabinets too. A convenience center is also located on the curbside bedroom wall. There is a swivel TV cabinet in the living area just off the foot of the bed which makes it easy to watch television from bed, as well as from in the main living space. Privacy curtains can be pulled on either side of the entertainment center cabinet.
In the main living area enjoy the added space created by a large slide out u-shaped dinette and fold-down sofa. The sofa features overhead storage, and both can be made into additional sleeping space at night.
On the opposite side to the left of the entry door find all the kitchen appliances needed to create light meals and snacks for your family. There is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and double pantry/wardrobe that can be used to store dry goods or clothing whichever you choose.
The rear corner features a convenient bath with angled shower, toilet and sink. Next to the bath in the opposite corner is a clothing wardrobe.
You will also love the outdoor pass-through compartment for storing all of your exterior camping gear, and so much more!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# UT500256
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| Dry Weight | 4795 lbs |
| Cargo Capacity | 2205 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT25129FT410868 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


