Used 2015 Keystone RV Springdale 225RB Travel Trailer
This Keystone Springdale travel trailer 225RB offers a single slide, rear bath, and outdoor kitchen.
Before checking out the inside, check out the handy outdoor kitchen which features a refrigerator, single sink, two burner cook-top, and storage.
On the inside you will also enjoy cooking with a three burner range, 7 cu. ft. refrigerator, large single basin sink, and pantry just off the u-shaped dinette slide out on the opposite side of the room. There is also an entertainment center centrally located so it can easily be viewed from anywhere in the room.
In front there is a queen size bed with beside nightstands and closets. There are curtains on either side of the entertainment center that can be pulled to give you a bit more privacy at night.
A large full bath in the left rear corner offers an angled shower, toilet, sink, and large linen storage above the outdoor kitchen below, plus so much more!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $3,000
Sale Price: $19,900
Stock# MCT20028A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| Dry Weight | 5900 lbs |
| Cargo Capacity | 1780 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| VIN | 4YDT22524F3101804 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


