Used 2015 KZ Spree Escape E20RBT Expandable
3 Expandable Beds!The Spree Escape E20RBT expandable by KZ has so much sleeping space with a front, rear, and side tent beds.
Stepping inside the expandable, to the right is a sofa. Across from the sofa you will find a dinette. Just past the dinette is a pantry, refrigerator, and longer pantry. Across from the refrigerator is the single sink and two burner range.
The bathroom has a toilet, corner shower, and sink.
There are plenty of overhead cabinets throughout the expandable as well as a front trunk door which provides extra storage.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $9,784
Sale Price: $9,491
Stock# F4129329
| Sleeps | 8 |
| Length | 21 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3220 lbs |
| Cargo Capacity | 1280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 24 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 4EZTA2020F4129329 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


