Used 2015 Lance 995 Truck Camper
BEAUTIFUL USED CAMPER W/GENERATOR & SOLAR THAT'S READY FOR THE LONG HAUL!
Step inside and notice the storage all across the rear of the unit. There is a slide out booth dinette and refrigerator on your right.
In the rear left corner just inside the door find a wet bath featuring a shower, toilet and sink.
Outside the bathroom along the left side is the kitchen area where you can easily cook up meals and snacks while you camp. There is a pantry for dry good storage, a three burner range, a double sink, overhead storage, and a trash can. You can add a microwave oven if you like, or slide out pantry.
Step up to a queen size bed with entertainment center on the left side where you can add a 24" LED 12 volt TV. There is a wardrobe opposite, and a front cabinet for your things, along with a hamper on the opposite side to help keep things neat and tidy, plus so much more!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# C71954
Exterior Color: MULTI
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Exterior Color | MULTI |
| Dry Weight | 3290 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 171954 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


