Used 2015 Lance Lance Travel Trailers 1995 Travel Trailer
Rear Bath / Front Walk Around Queen Bed / Large U- Shaped Dinette / Solar Panel !!
Step inside this Lance travel trailer model 1995. With this unit you will have your own private oasis in any location you choose.
As you enter notice the storage cabinets to the left of the door. Further in you will find a rear corner bath that features an angled shower, toilet, and sink.
A large u-shaped dinette slide will seat everyone comfortably during mealtime and while you are just hanging out.
To the right of the door there is a round kitchen sink, three burner range, refrigerator, and plenty of overhead cabinets for dishes and things.
Up front enjoy a restful nights sleep on the queen bed. There are wardrobes on either side of the bed and an overhead cabinet above the bed. Across from the bed, near the refrigerator you will find a TV.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 39296
Interior Color: Arrowhead, Mohave Dunes, Palm
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Arrowhead, Mohave Dunes, Palm |
| Hitch Weight | 245 lbs |
| GVWR | 5700 lbs |
| Dry Weight | 3855 lbs |
| Cargo Capacity | 1845 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 316402 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


