Used 2015 Newmar Bay Star Sport 3306 Motor Home Class A
The Bay Star Sport 3306 motor home by Newmar offers triple slides.
As you enter the motor home, to the left is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator and pantry. The opposite side offers a slide with a sofa and dinette. There is also a dry bar with TV.
The bathroom has a toilet, sink, and shower.
In the bedroom you will find a queen bed slide, and a slide with double shirt wardrobes, as well as a wardrobe and a flip-up bunk.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home which provide lots of storage.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $56,239
Sale Price: $79,995
Stock# A08553
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 17613 lbs |
| Cargo Capacity | 2887 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 5500 |
| Fuel Type | Gas |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY0F0A08553 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


