Used 2015 Newmar Bay Star Sport 3309 Motor Home Class A
The Bay Star Sport 3309 motor home by Newmar offers double slides.
As you enter the motor home, to the left is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator and pantry. To the right of the entrance you will find a lounge chair. Both the driver and passenger seat swivel around and provide additional seating. The opposite side offers a slide with a sofa and dinette. There is also a dry bar with TV.
The bathroom has a private toilet and sink one one side of the motor home. Across the hall there is a shower and sink.
In the bedroom you will find a queen bed slide. Across from the bed there are two shirt wardrobes and a chest of drawer.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home which provide lots of storage.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 25457RB
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 16525 lbs |
| Cargo Capacity | 3975 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 25861 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY7E0A04112 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


