Used 2015 Newmar Canyon Star 3610 Motor Home Class A
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
The Canyon Star 3610 motor home by Newmar offers two slides and a bath and a half.
As you enter the 3610, to the left is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, pantry, and linen cabinet. Next to the linen is a dry bar with a TV. The opposite side has a slide with a dinette, sofa, and end table slide. Next to the slide is a wardrobe, which provides added space.
There is a convenient half bath just off of the main living area.
The bedroom offers a queen bed slide, two wardrobes, and overhead TV, and a chest of drawers.
In the very rear of the motor home, you will find a master bath with a shower, sink, linen cabinet, and toilet.
You can even choose and optional washer and dryer.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $20,756
Sale Price: $64,900
Stock# 1AR2174
Chassis: Ford F-53
Interior Color: 4
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 4 |
| GVWR | 24000 lbs |
| Dry Weight | 20286 lbs |
| Cargo Capacity | 3714 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 86 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 55756 |
| Engine | 362 hp |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY3E0A12174 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


