Used 2015 Pacific Coachworks Surf Side 2810 Travel Trailer
BUNKS! 1 SLIDE OUT! DUAL ENTRY!
The Surf Side 2810 travel trailer by Pacific Coachworks offers a large slide, double bed bunks with outside storage, and a rear bathroom with an outside entry.
As you step inside to the right is a private master bedroom with a queen size bed, wardrobe closets on each side, and overhead cabinets above the bed.
The main living area includes a large slide out with a sofa and an u-shaped dinette which includes overhead storage across the entire slide. The kitchen space is just across from the slide out and includes a L-shaped countertop with a double sink, a three burner range with microwave above, overhead cabinets, a refrigerator, and linen storage.
The rear bathroom includes a second entry into the trailer for immediate use which features a vanity sink with overhead storage, a tub/shower with overhead skylight, and an angled toilet.
If you are needing more sleeping space, double bed bunks are located at the rear of the trailer with a linen cabinet. There is a outside storage door underneath the bed.
Enjoy the outside shower and speakers on those sunny days and so much more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $1,270
Sale Price: $13,995
Stock# 6489
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1065 lbs |
| GVWR | 9000 lbs |
| Dry Weight | 6260 lbs |
| Cargo Capacity | 2740 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 018664 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


