Used 2015 Palomino Puma 25-BH Travel Trailer
Calgary's largest selection of pre-owned inventory.
Puma Travel Trailer w/Rear Corner Bunk Beds, Rear Corner Bath w/Lav, Tub/Shower, Toilet, Closet, Refrigerator, 3 Burner Range, Skylight, Double Kitchen Sink, Booth Dinette, Ent. Center, Front Queen Bed w/Nightstands & Shirt Closets, Overhead Cabinets, Exterior Storage and Much More!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 26011U
| Sleeps | 5 |
| Length | 26 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| GVWR | 7660 lbs |
| Dry Weight | 4750 lbs |
| Cargo Capacity | 2872 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


