Used 2015 Palomino SolAire 220 X Expandable
Dual slide expandable with island kitchen and U dinette for spacious, easy camping comfort.
The Palomino SolAire expandable 220X model features double slides for added space, a kitchen island, and king dinette.
As you step inside notice straight ahead you will find a convenient bathroom with a corner shower, sink, and toilet. Upon entering to the left is a rear storage cabinet and also access to the rear tent end bed.
The kitchen is centrally located in the middle of the expandable with a three burner stove, refrigerator, overhead cabinets including a microwave in a slide out. The double sink is located on the center island. There is plenty of seating across the room in the slide out in the U-shape king dinette. Near by is an entertainment center with optional LED TV.
In the front bathroom there is a queen size bed with overhead cabinet storage. There is access to both sides of the bed including wardrobes.This area can be closed off with sliding doors on each side of the entertainment center to provide more privacy at night.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $18,531
Sale Price: $11,996
Stock# C021B
Exterior Color: CAFE
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Exterior Color | CAFE |
| Hitch Weight | 610 lbs |
| GVWR | 7610 lbs |
| Dry Weight | 4901 lbs |
| Cargo Capacity | 2641 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TPAX25FN019719 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


